Klimatizácie a tepelné čerpadlá bytové

gree_new_logo.jpg

Bytové klimatizácie a tepelné čerpadlá GREE slúžia hlavne na klimatizáciu a vykurovanie obytných priestorov prípadne menších priestorov a kancelárií.

 

V ponuke spoločnosti GREE nájdete klimatizácie s plynulou reguláciou DC INVERTER G10 zo základnej rady ECOnomy, cez elegantné klimatizácie rady Comfort s bezkonkurenčnou spotrebou 0,5 až 1 W elektriny v pohotovostnom režime - pre porovnanie konkurenčné klimatizácie spotrebujú v pohotovostnom režime aj niekoľko desiatok Wattov a za pozornosť stojí aj fakt, že mnohí užívatelia stovky hodín ročne nechávajú klimatizáciu práve v takomto režime. Toto úsilie o maximálne úsporné klimatizácie je tiež výsledkom vlastného vývoja v ktorom spoločnosť GREE ďaleko predbieha súčasných konkurenčných výrobcov.

  Rada Professional s vynikajúcimi vlastnosťami pri vykurovaní aj chladení a vynikajúcimi parametrami s nízkou spotrebou využívajú najmodernejšej technológie DC Invertera. Sú vhodné pre celoročné použitie a na nasadenie na náročné aplikácie ako sú chladenie serverových miestností alebo udržiavanie stálej teploty v laboratóriách.

  Na záver klimatizácie GREE výrazne obohacuje rada Premium a jej najvýraznejší model U-Crown ktorá je skutočným skvostom a korunou (crown = koruna po anglicky) medzi klimatizáciami vyhotovená s panelom z kvalitne spracovaného matného hliníka v kombinácii s pochrómovanou vysokolesklou bočnou líniou v tvare písmena U. Dielenské spracovanie s unikátnou presnosťou dielcov na 0,3 až 0,5 mm robia z tejto rady samostatnú triedy bez konkurencie. Bežná presnosť dielcov u prémiových modelov ostatných výrobcov ja výrazne menšia aj o niekoľko milimetrov.

  Väčšina bytových klimatizácií GREE sa skladá z viacerých prvkov a to hlavne vonkajšej kondenzačnej a vnútornej klimatizačnej jednotky - takéto riešenie sa nazýva splitová klimatizácia. Ak na jednu vonkajšiu jendotku máme pripojených viacero v nútorných jednotiek klimatizácie pomocou nezávislých potrubí hovoríme o multi-splitovej klimatizácii a ak máme na jednu vonkajšiu jednotku pripojených viac vnútorných jednotiek pomocou centrálneho a postupne rozvetvovaného rozvodu hovoríme o centrálnej alebo o VRV klimatizácii.  Bytové klimatizácie GREE sú k dispozícii ako mobilné klimatizácie, splitové a multi-splitové.

  Niektoré možno nainštalovať do domácností bez väčších stavebných zásahov. Vnútorné klimatizačné jednotky sa obvykle montujú pod strop a to nástenné alebo podstropné, alebo pod okno a to podparapetné klimatizačné jednotky. Vonkajšie jednotky je možné umiestniť na vonkajšiu stenu domu, na podlahu balkónu, terasu alebo priamo na strechu a k tomu nám slúžia príslušné konzoly klimatizácií.

  Pri výbere typu a vhodného výkonu klimatizácie vychádzajte z reálnych parametrov miestnosti, reálny výkon Vám najlepšie určí odborník.

Mobilná klimatizácia je kompaktné zariadenie, pri jej fungovaní v miestnosti vznikajú dva cirkulačné okruhy, výmenník nasáva vzduch a po ochladení ho vtláča späť do interiéru, kondenzátor odčerpané teplo odvádza cez potrubie do exteriéru.

  Nové a moderné klimatizačné jednotky GREE disponujú viacerými prvkami a funkciami, ktoré pomáhajú eliminovať škodliviny zo vzduchu. Klimatizácie GREE sú vybavené už v základnej výbave mechanickými filtrami ktoré odstraňujú prach a pevné častice zo vzduchu. Ďalšie elektrostatické a uhlíkové filtre sú schopné zachytávať peľ a zabrániť množeniu baktérií i vírusov v interiéri. Fotokatalytické filtre majú za úlohu okrem ničenia mikroorganizmov odstrániť aj cigaretový dym a ďalšie pachy. Klimatizácie GREE naviac používajú aj špeciálne antibakteriálne filtre s protiplesňovým efektom a plnia tak funkciu vysoko účinných čističiek vzduchu. Čisteniu filtrov klimatizácie venujte zvýšenú pozornosť, pretože ich zanesením sa stanú nefunkčnými a naopak potom ich použitie Vám môže viac uškodiť ako osožiť.

  Energetickú náročnosť klimatizácií GREE je skutočne extrémne nízka pri minimálnom vákone majú odber najúčinnejšie modely len okolo 45W! V ponuke spoločnosti GREE sú klimatizačné jednotky len s použitím inverterovej techológie. Takmer všetky klimatizácie GREE patria do energetickej triedy A+++, A++, A+, alebo A okrem niekoľkých vysokovýkonných komerčných systémov. Inverterová technológia GREE reguluje výkon klimatizácií podľa aktuálnej požiadavky a to v najväčšom bezkonkurenčnom rozsahu. Ak klimatizácia nie je vybavená inverterom, regulácia prebieha iba vypnutím a zapnutím kompresora tzv ON-OFF systém, pričom neprerušovaný chod klimatizácie je šetrnejší k mechanickým komponentom klimatizácie a zabezpečuje aj rovnomernejšiu teplotu bez väčších výkyvov. Klimatizácie konkurenčných výrobcov bez GREE G10 DC Inverterovej technológie majú len obmedzený rozsah regulácie výkonu a to zvyčajne od 30% do 100% a teda pri výkone potrebnom nižšom ako 30% sa z nich stáva ON-OFF klimatizácia.

  Samozrejme ani pre ostatných výrobcov nie je problém znížiť výkon pod 30% avšak ich kompresory by stratili kultivovaný chod, stali by sa hlučnými, zlyhalo by mazanie mechanických komponentov a zadreli by sa, prípadne by poškodili celé zariadenie. Aj tu spoločnosť GREE dokazuje svoju technologickú vyspelosť,